پادرد بعد ترک شیره و 3 راهکار برای کاهش این درد

بسیاری از معتادانی که شیره تریاک را ترک می‌کنند از پادرد بعد ترک شیره شکایت دارند. این پا درد را می‌توان با چند راهکار ساده تا حدی کاهش داد.

اگر با پادرد بعد ترک شیره دست و پنجه نرم می‌کنید، جا دارد به شما تبریک بگوییم. شما در حال تحمل عوارض خماری هستید و همت و شهامت شما قابل تحسین است.

بسیاری از معتادان آرزو دارند اعتیادشان به این ماده مخدر را ترک کنند اما از ترس خماری، کاری نمی‌کنند. شما یک گام از تمام آنها جلوتر هستید.

طبق تجربه پادرد بعد ترک شیره به فاصله کوتاهی از قطع مصرف شروع می‌شود. برای اغلب معتادان به شیره، پادرد بعد ترک 6 تا 12 ساعت بعد از قطع مصرف آغاز می‌شود. وقتی این پادرد شروع می‌شود از حداقل یک هفته تا حداکثر 2 ماه ادامه خواهد داشت.

اوج این پادرد 24 ساعت بعد از قطع مصرف شیره تا یک هفته بعد از قطع مصرف است. تجربه نشان داده است در این مدت شما هر مُسکنی که مصرف کنید جز به تاخیر انداختن درد کار چندانی برایتان نمی‌کند.

برای مشاوره رایگان درباره ترک اعتیاد  با شماره 09194085047 تماس بگیرید

مطالب جدید و مهم را بخوانید:

ما قصد نداریم برای درمان پادرد بعد از ترک شیره به شما دارو معرفی کنیم. به شما هم توصیه می‌کنیم  از مصرف داروهای مُسکن خصوصا به صورت خود درمانی و بدون تجویز پزشک خودداری کنید.

در ادامه سه راهکار که می‌تواند تا حدی پا درد بعد از ترک اعتیاد به شیره را کاهش دهد، مرور می‌کنیم.

پادرد بعد از ترک اعتیاد

1. کاهش پا درد بعد ترک شیره با خودداری از سکس و خود ارضایی!

آیا می دانستید که کشتی‌گیران و بوکسورها و سایر ورزشکاران حرفه‌ای چند روز قبل از مسابقه به اردوی شبانه روزی می‌روند؟ این کار علل مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین آنها جلوگیری از ارتباط جنسی ورزشکاران پیش از مسابقه است.

در سکس انرژی زیادی مصرف می‌شود و اگر قبل از مسابقه باشد، توان ورزشکار را در لحظاتی که نیازمند انرژی است کاهش می‌دهد. ضمنا سکس به دلایلی که توضیح آن خارج از حوصله بحث ماست، پا را تا مدتی – حدود 8 تا 24 ساعت – دچار ضعف و گاهی درد می‌کند.

وضعیت معتادی که در حال ترک‌شیره است هم دست کمی از یک ورزشکار که به جنگ رقیبی سرسخت می‌رود، ندارد. رقیب سرسخت شما در این مسابقه، شیره تریاک است! این دشمن قوی را نمی‌توان و نباید دست کم گرفت.

توصیه می‌کنیم اگر خواهان کاهش پادرد بعد ترک شیره هستید سکس را دو هفته اول قطع مصرف، فراموش کنید.

می‌دانیم پرهیز از رابطه جنسی برای بسیاری از افراد چقدر سخت و تحمل ناپذیر است. اما متاسفانه چاره‌ای نیست! وقتی قصد کار بزرگی همچون ترک شیره را دارید باید برخی محدودیت ها را برای مدتی کوتاه قبول کنید.

خود ارضایی هم در دو هفته ابتدای ترک شیره برای شما سم است و پادردتان را به شدت افزایش می‌دهد.ممکن است این توصیه‌ها را جدی نگیرید. ممکن است بگوئید آرامش و تسکینی که بعد از سکس یا خودارضایی به شما دست می‌دهد به شدت گرفتن پا درد بعد ترک شیره می ارزد!

در این صورت باید بدانید آرامش ناشی از سکس و یا خود ارضایی فقط حداکثر یک ساعت با شما خواهد بود اما وقتی خمار باشید پادرد فزاینده بعد از سکس یا خودارضایی را باید ساعت‌ها تحمل کنید.

حالا انتخاب با خود شما!

 !!! نکته مهم !!!

اگر در حال درمان اعتیاد خود یا عزیزانتان هستید و سوالاتی برای شما ایجاد شده است به بخش پرسش و تجربه سایت «ترک باما» مراجعه کنید. سوالات شما در این بخش توسط معتادانی که موفق به ترک اعتیاد خود شده اند و همچنین درمانگران متخصص ترک اعتیاد پاسخ داده می شود. ضمنا خواندن سوالات و پاسخ های منتشر شده در این بخش می تواند، مسیر ترک اعتیاد را برای شما هموار کند. برای ورود به بخش پرسش و تجربه اینجا کلیک کنید.

2. پاشویه با آب سرد؛ تسکین طبیعی پادرد بعد ترک شیره

پادرد بعد از ترک اعتیاد به شیره تریاک و به عبارت دقیق‌تر پادرد دوره سم زدایی شیره تریاک در ناحیه ساق تا غوزک پا حس می‌شود. این دردی است در اعماق استخوان که با پماد دیکلوفناک یا پیروکسیکام نمی‌توان از شر آن خلاص شد.

برای بهبود و کاهش این درد، ساق و غوزک پای خود را با آب سرد پاشویه کنید. پاشویه با آب سرد پادرد بعد ترک شیره را به صورت موقت و برای دقایقی کاهش می دهد. این راهکار نمی تواند پادرد شما را درمان کند ولی در شرایطی که پادرد امانتان را بریده همین تسکین های چند دقیقه ای هم غنیمت است.

مطالب مهم درباره بهبودی از اعتیاد را بخوانید:

3. ماساژ خوب است اما انتظار معجزه نداشته باشید

می دانیم که عمل کردن به این توصیه وقتی از پا درد بی تاب شده اید کار ساده ای نیست. با این حال تا حد امکان از ماساژ دادن پا در هنگام سم زدایی شیره خودداری کنید. شاید برخی ماساژورها بگویند با ماساژ برای شما معجزه می کنند اما این معجزه مقطعی است و اثر آن زود می پرد!

همچنین ممکن است برخی پزشکان و افراد بی تجربه به شما بگویند ماساژ، پادرد بعد ترک شیره را تسکین می دهد. اما معتادان فراوانی که این پادرد را تجربه کرده اند به شما خواهند گفت ماساژ درد را آنچنان تسکین نمی دهد و فقط آن از یک ناحیه پا به تمام نقاط پا، پخش و منتشر می کند. البته شاید ماساژ احساس بهتری به شما بدهد و این احساس خوب به شما کمک کند زودتر بهبود پیدا کنید.

برخی از معتادانی که پا درد بعد ترک شیره را تجربه کرده اند می گویند اگر یک کیسه نمک را گرم کنید و روی قسمت های دردناک قرار دهید درد این نقاط تسکین پیدا می کند. برای تهیه کیسه نمک کافیست با یک پارچه متقال که معمولا از ارزان ترین نوع پارچه ها به شمار می رود یک کیسه بدوزید و درون کیسه را با نمک پر کنید. برای این که نمک ها به بیرون از کیسه منتشر نشود ، کیسه نمک خود را چند لایه کنید و در آن را به خوبی بدوزید.

برای مشاوره رایگان درباره ترک اعتیاد  با شماره 09194085047 تماس بگیرید

ترک شیره و پادرد

مدیتیشن و یوگا پا درد شما را تسکین می دهد اما نه خیلی!

برخی افراد که از پا درد بعد از ترک شیره شکایت داشتند در جستجوی راهکاری برای کاهش این درد به باشگاه های یوگا یا گروه های حرفه ای مراقبه و مدیتیشن معرفی شده اند. شاید شما هم جزو این دسته از معتادان در حال بهبودی باشید.

اگر اینچنین است بهتر است از همین حالا بدانید یوگا و مدیتیشن در تسکین دردهای مختلف از جمله پا درد بعد از ترک تریاک یا ترک شیره بی تاثیر نیست. اما نباید انتظار معجزه داشته باشید. شاید تصور کنید بعد از یک جلسه یوگا و یا مدیتیشن پادرد شما برای همیشه یا حداقل برای چند ساعت محو می‌شود. آن گروه از معتادان در حال بهبودی که با این تصور به باشگاه های یوگا مراجعه کرده‌اند به سرعت دریافته‌اند که تصورشان اشتباه بوده است.

یوگا نمی‌تواند یک تحول فوری و معجزه آسا برای تسکین درد خماری ترک شیره و تریاک ارائه کند. حضور مستمر در باشگاه های یوگا و استمرار و پشتکار در اجرای تمرینات یوگا به کمک یک مربی کاربلد و حرفه ای می تواند به تدریج تحولات بزرگی در جسم و روان کسانی که به این ورزش مبادرت می کنند، ایجاد کند. اما این تحولات قطعا یک شبه اتفاق نمی افتد. کسانی که می خواهند یوگا پا درد بعد از ترک شیره آنها فی الفور آرام کند، چیزی جز یاس و سرخوردگی نصیبشان نخواهد شد.

در مورد مدیتیشن نیز همین شرایط وجود دارد. مدیتشین در یک تعریف ساده و همه فهم ، تمرکز روی یک فعالیت تکراری برای خاموش کردن صدای ذهن و رسیدن به سکوت ذهنی است. حال تصور کنید تمرینات مدیتیشن در کسانی که از پادرد بعد از ترک شیره به خود می پیچند ، چه کاری از پیش خواهد برد؟!

فردی که چنین پادردی دارد می خواهد از فشار درد به پای خود مشت بزند. آن وقت تصور کنید به او بگویند باید در یک جای ساکت بنشیند و روی تنفس خود تمرکز کند! ناگفته پیداست که مدیتیشن یک فرآیند است که به بهبود سلامت جسم و روان کمک می کند. اما بهتر است این کارها به بعد از قطع شدن پادرد خماری موکول شود.

خوراکی های مفید و ارزان در ترک شیره تریاک

تجربه نشان داده است که افرادی که اعتیاد به شیره تریاک را ترک می کنند اغلب وضعیت مالی چندان مناسبی ندارند. بنابراین بهتر است به واقعیت ها توجه کرد و برای آنها نسخه غذایی آنچنانی با هزینه سنگین نپیچید . بیشتر آنها هر چه داشته اند را پای اعتیادشان ریخته اند و اکنون بسیاری از آنها با حداقل توان مالی باید ترک کنند.

این امر موجب نمی شود خوراکی های مفیدی که در ترک به آنها کمک کند در اختیارشان نباشد. با کمترین هزینه هم می توان تغذیه ای مناسب معتادان در حال بهبودی فراهم کرد.

مطالب مفید و مرتبط را بخوانید:

سبزیجات تازه

سبزیجات تازه یکی از ارزان ترین خوراکی های موجود در بازار ایران است که می تواند در ترک شیره تریاک و ترک تریاک به معتادان در حال بهبودی کمک کند. برخی از این سبزیجات مثل گشنیز و اسفناج از نظر طب سنتی طبیعت سرد دارند و برای افرادی که می خواهند اعتیاد خود را ترک کنند چندان مناسب نیستند.

در طب سنتی باور غالب این است که مواد خوراکی و سبزیجاتی که طبع سرد دارند سوخت و ساز بدن را کند می کنند. اما معتادانی که روزهای ابتدایی ترک شیره تریاک را پشت سر می گذارند باید سوخت و ساز بدنشان بالا باشد. دانش پزشکی مدرن چندان موافق این نقطه نظرها نیست و این حرف ها را رد کرده است.

اگر شما به طب سنتی باور دارید بهتر است از سبزیجاتی که طبع سرد دارند اجتناب کنید. در این صورت باز هم سبزیجات فراوانی مثل ریحان، تره، شاهی، تربچه، جعفری، شوید، پونه، برگ چغندر، نعناع، مرزه و … وجود دارند که می توانند از آنها استفاده کنند. این سبزیجات املاح و  ویتامین های مورد نیاز معتادان در حال بهبودی را به خوبی تامین می کنند. البته ممکن است سیستم گوارش بعضی معتادان نسبت به برخی از سبزیجات حساس باشد. در این صورت باید سبزیجات را در حجم کم به صورت بخارپز و بیشتر در وعده ظهر مصرف کنند.

برای مشاوره رایگان ترک اعتیاد با شماره 09194085047 تماس بگیرید

پروتئین

اقلام پروتئینی یکی دیگر از خوراکی هایی است که مفید بودن آنها برای معتادان در حال بهبودی به اثبات رسیده است. پروتئین‌ها به بازسازی و ترمیم سلول های آسیب دیده و بافت های عضلانی ضعیف شده کمک می کند. پروتئین به مقدار کافی در خوراکی هایی مثل گوشت قرمز و جگر گوسفند موجود است. اما می دانیم که قیمت این خوراکی ها برای بسیاری از معتادان خواستار ترک شیره گران محسوب می شود.

چنانچه شما هم جزو آن دسته از بیماران اعتیاد هستید که از نظر بودجه در مضیقه به سر می برید نگران نباشید چون برای جایگزینی پروتئین‌های گران قیمت پیشنهادات ارزان تری هم وجود دارد. اولین پیشنهاد جایگزین کردن مرغ است که قیمت پایین‌تری دارد اما طبیعت گوشت مرغ سرد است. بد نیست بدانید که طبع گوشت گوساله و گاو هم سرد است. پیش از این توضیح دادیم که از نظر طب جدید این نوع دسته‌بندی‌ها مبنای علمی ندارد. اما به هر حال آشنایی با آنها برای شما ضرری ندارد.

کوتاه سخن این که اگر بخواهید از گوشت قرمز برای تامین پروتئین استفاده کنید باید گوشت گوسفندی را در فهرست خرید خود بگنجانید. جایگزین ارزان قیمت این نوع گوشت ، پروتئین‌های گیاهی مثل سویا و قارچ هستند. سویا و قارچ از نظر تامین پروتئین جایگزین بسیار خوبی برای گوشت قرمز و مرغ به شمار می آیند. قیمت آنها هم بسیار به صرفه تر از انواع گوشت است.

گوشتی که در مواد فست فودی به عنوان ماده اولیه به کار می رود معمولا گوشت مرغوبی نیست. افزودنی هایی هم که در پروتئین های صنعتی مصرف می شود برای سلامت معتادان در حال بهبودی و دیگر افراد جامعه مضر است. بنابراین از پروتئین های صنعتی مثل سوسیس و کالباس هم کمتر استفاده کنید. توجه داشته باشید که اسفناج منبع غنی آهن است اما جایگزین پروتئین نیست و افرادی که در حال ترک شیره هستند باید حتما پروتئین هم مصرف کنند. تخم مرغ هم یکی از منابع ارزان قیمت تامین پروتئین است. البته ارزان نسبت به گوشت و مرغ!

مطالب کاربردی را بخوانید:

این مطلب در حال تکمیل شدن است …

انتهای پیام

دیدگاه ها

ناشناس

سلام عرض ادب
توصیه میکنم نمک دریا تو تشت آب سرد بریزید بعد الکل سفید بهش اضافه کنید جواب میده میتونید قبل از انجام دادنش سوال کنید خودم انجام دادم خیلی تاثیر داشت
موفق باشید

ناشناس

من این توصیه شما رو انجام دادم. درد پام تا حدی بهتر شد. ممنون

محمدرضا

با سلام .اگه اراده داشته باشیم چند عدد قرص کلونیدین بگیریم و روزی دو بار هربار یک چهارم قرص مصرف شود .بدن رو گرم میکنه و درد خیلی کم میشه و وابستگی هم نداره .مگر از لحاظ فکری درگیر بشی .این قرص جهت ببمارانی استفاده میشه که فشار خون دارن …البته اگه زیر نظر متخصص ترک باشیم خیلی بهتره تا سر خود عمل کنیم و دوش اب ولرم رو به سردی خیلی عالیه مخصوصا روزهای اول آن قدر دوش اب سرد در حد توان بدن بگیرید که مثل ی مرغابی عاشق آب بشید و نفس نفس نزنید زیر آب .خیلی عمیق دم و بازدم انجام بدید و تمرکز کنید تا آروم بشید با تشکر

امیر

راه حل تمام کمالش و میدم ولی انصافا صلوات بفرستین برام که ایشالا کارهام راس و ریس شه.
راه حل :
مقداری آرد و با مقداری کم آب مخلوط کنید و روغن(ترجیحا زیتون )اضافه کنید و تفت بدید و قند خرد کنید بهش اضافه کنید .جای جای پاتون که درد داره بذارید و با دستمال ببندید و ازین جوراب بلند های خانم ها میتونید بپوشید که اصلا نریزه.با آرامش بخوابید .راه دوم هم فردا مینویسم

بینام

راهی که خود من تجربه اش کردم وبشدت جواب میده دوش آب سرد روزانه چند مرتبه وپیاده روی منظم حتی با وجود درد هست وقتی پیاده روی می‌کنی گردش خون در بدن زیاد میشه ودرد تا حد زیادی تسکین پیدا می‌کنه

حمید

من خودم شیره رو چند بار قطع مصرف کردم . این راهکارا که نوشتید همه شون درسته . یه راهکارم من امتحان کردم خیلی خوب بود و اون کیسه نمکه . کیسه نمک برای پادرد بعد ترک شیره حرف نداره.
یه کیسه کوچیک با پارچه متقال چند لایه بدوزید که نمک ازش نیاد بیرون . توش نمک بریزید بذارید روی بخاری گازی یا شوفاژ گرم شه بذارید روی پاتون.
برای غوزک پا خیلی جوابه ولی برای ساق زیاد خوب نیست. یعنی خوبه ها ولی درد ساق تا کیسه نمکو برمیداری دردش برمی‌گرده. باید تند تند کیسه نمکو گرم کنی بذاری.
یکی باید باشه این کارو کمک کنه وگرنه معتادی که داره خماری شیره پس میده خودش حوصله این کارا رو نداره.

...

ممنون از توصیه هاتون

Samane

من بخاطر همین پادرد بعد ترک شیره یه بار رفتم پیش یک دکتر خیلی معروف تو شهر خودمون اهواز. بهم گفت می خوای یه آمپول بهت میدم دردتو ساکت کنه ولی یه نصف روز که بگذره اثر آمپول از بین میره دوباره دردت شروع میشه.
اون دکترم همین حرفو به منم زد که اگه چند روز رابطه جنسی برقرار نکنی پادرد کمتری داری.

فرزین

من مددیار هستم. لزوم خودداری از سکس و خودارضایی برای کاهش درد پا بعد ترک شیره رو بار اول که میشنوم . به نظرم منطقیه. و جالب بود . خودم مرتب کوه میرم و متوجه شدم شبایی که رابطه جنسی دارم فردا صبحش توانم برای کوه پیمایی کمتر میشه و پادرد از ناحیه ساق پا دچار میشم.

بهزاد

بسیار مطلب مفیدی بود، ممنون از شما. لطفا در مورد دروغ بودن ترک اعتیاد بدون درد و خماری بیشتر اطلاع رسانی کنید. یه سری از خدا بی خبر یکسره دارن تو ماهواره تبلیغ می کنن و داروی ترک اعتیاد می فروشن.

علی

تسکین با اب سرد عالبه عالیه. خیلی خوب بود گفتید.

علی

ترک شیره برای من دوبار اتفاق افتاد.هر بار بغیر از مشکلات گوارشی،پادرد شدیدی را تجربه کردم بیشترین درد از زانو به پایین بود. که بهتربن مسکن ان شستشو با اب سرد بود بدین صورت که پارا از زانو زیر شیر حمام میگرفتم و اجازه میدادم اب سرد روی ان ریخته شود .اگر ۳ تا ۴۰ ثانیه دوام بیارید ،خیلی خوبه .من هر یکی دو ساعت پاما میشستم بعد از ۲۱ روز کمتر شد و بعضی موقعها درد داشت.اب سرد خیلی خوب بود و برای من بهترین مسکن بود.

الهام

ممنون از مطالب مفیدتون. همسر من در حال ترک شیره هست . بدن درد و پادرد داره و بیخوابی شدید. 10 روزه ترک کرده توی خونه خوابیده. مطلبتونو براش خوندم.

رضا

21 روز اول اوج ترک و باید خیلی مواظب برگشت ب حالت قبل باشیم . اول خدا بعد اراده قوی و بعد هم دوش آب سرد و دل بخواهی هست کلاس NA هم بری روحیه عوض میشه . الان 1۰ روز بیشتر ک ترک کردم
ب امید روزهای خوب

اسماعیل

من مصرف کننده ام چن باری ترک تریاک کردم ساق پاهام خیلی درد داشتن و کف پاهام داغ داغ و مصرف غذاهای چرب در روزای سم زدایی درد بیشتر میاره وآب سرد تنها مسکنه

حمیدرضا

خوش شانسی معتادا اینه که شیره درست و حسابی دیگه پیدا نمیشه. هر چی شیره س به درد نخور! شیره سوخته که واقعا کیمیاست. واسه همینم ترک شیره های الانی راحت‌تر از شیره‌های سابقه. پادرد میکشه آدم ولی زود خوب میشه

مهدی

سلام به همه عزیزان
من خودم ۹ ماهه پاکم.فقط و فقط با آب سرد گرفتن روی پاهام و بیرون رفتن از محیطی که براتون تکراری شده و دوری از سکس و نوشیدن روزی یک فنجان قهوه سبک.
دوستان واقعا قرص نخورین. فکر میکنین روزای سخت دیر میگذره.ولی وقتی میگذره وجدانا میگذره.فقط و فقط خودت میتونی به داد خودت برسی. باید فعالیت بدنیتونو زیاد کنید و تقویت کنید.میوه و سبزی.
از همین الان شروع کن. نترس
دمتون گرم

شقایق

سلام چه مطلب جالبی ممنون. ما که پدرمون معتاد به شیره س . هر چن وقت یه بار میگه می خوام ترک کنم . می خوابه توی خونه کلی دارو و سرم و بدبختی و … اما به یک ماه نمیرسه دوباره به بهونه پادرد و کمردرد شروع می کنه به شیره خوردن. اینا جز بهونه چیزی نیست چون مادرمم زانو درد داره و دیسک کمرم داره ولی حتی یک قرص ژلوفنم نمی خوره . هر معتادی که میگه بخاطر پادرد ترک نمی کنم یا بخاطر پادرد باید مصرف کنم دروغ می گه اول به خودش بعدا به دیگران

حسن

سلام من توصیه‌هاتون رو انجام دادم خوب بود ولی خب لعنتی دردت نمی افته کامل زودتر تموم شه کلافه ام از درد و بیخوابی

مرضیه

من تازه این مطلبو خوندم زمانی که شوهرم ترک کرد این اطلاعات رو نداشتیم خیلی اذیت شد من برای چند تا از دوستام فرستادم مطلبتونو ایشالا پخش کنن بقیه هم بدونن چیکار کنن

علی

توی این مطلب قبلا چند تا راهکاری دیگه هم گفته بودین بروشون داشتید؟ من اومدم بقیه رو بخونم

احمد

من الان یک سال و دو ماهه که نجات پیدا کردم ‘چیزی که کمکم کرد صبر بود و صبر با گذر زمان همه چیز درست میشه’وقتی چند سال مصرف میکنی انتظار نباید داشت با چند روز خوب بشی

مهدی

سلام من الان ۲۵روز شیره بافور ترک کردم ولی هنوزم شب که میشه پا درد شدیدی دارم

علی

خیلی مردی بخدا

ابوالفضل

سلام دوستان من هم ترک روزی ۳وعده شیره رو داشتم من توی یه روستای دور افتاده زندگی میکنم از روز دوم ترک تاروز ۱۷ هم کامل توی این زمستون آب یخ زد کل روستا خیلی درد کشیدم میخواستم بگم۲۰ روزدرد بکشی خوبه یا یک عمر خفت دربدری بی آبروی برای خودت و. کل خانوادت اگه به بعد این ۲۰ روز فکر کنی درد برات شیرین میشه یاعلی به امید بهترین ها

علی

امان از پادرد بعد از ترک تریاک و شیره. ولی خودارضایی رو درست گفتید اگه کسی بتونه این حرکتو نزنه بعد از ترک پادردش خیلی کمتر میشه ولی سخته چون اکثر معتادا به خودارضایی هم معتادن

عسگر

ترک شیره سختیش همین پادردشه و بی‌خوابیش. من دوغ خوردم که بتونم بخوابم ولی هیچ تاثیری نداشت. ما تو شمال زندگی می‌کنیم بخاطر رطوبت و روماتیسم گفتن شیره مصرف کنید ولی معتاد شدیم و از هر روماتیسمی بدتر بود. بی‌خوابی من با قرص خواب یه کم بهتر شد ولی دکتر گفت باید اینم زود قطع کنی و منم بعد ۱۰ روز دیگه نخوردم و بی‌خوابی کشیدم تا خودش خوب شد

بهروز

بهترین کار اینه که واسه ترک شیره و تریاک آدم بره کمپ. من هم تو خونه ترک کردم هم تو کمپ. کمپ خیلی راحتتر خماری پس دادم. پا درد خیلی کمتر حس کردم. وقتی تو خونه بودم زمان دیرتر میگذشت. تو کمپ صحبت می‌کردیم با بقیه و زمان میگذشت. البته من کمپ درست و حسابی رفتم.

غلامی

طب سنتی درست میگه. بعد از ترک تریاک و شیره تا یکی دو هفته اول بهتره سردی جات نخوره آدم. مخصوصا شیر و ماست. سردی بخورید خماریتون بیشتر میشه. من اینو تجربه کردم خودم

بلدزاده

اگر ممکنه درباره تفاوت تریاک و شیره توضیح بدید چون مثل هم نیستن و در ترکشونم یه سری تفاوتا هست. حتی نوع مصرف آدما هم توی ترک تاثیر داره یعنی وقتی یکی که شیره میکشه بخواد ترک کنه خیلی فرق داره با اونی که شیره رو میخوره. ترک شیره سوخته هم فرق داره با ترک شیره تریاک. الان اکثر کسایی که شیره مصرف می‌کنن شیره خود تریاکو مصرف می‌کنن ولی سابق اصلا کسی شیره تریاک رو به عنوان شیره قبول نداشت. یه چیز دیگه م این که خیلیا مشکل دارن برای ترک شیره و میرن سراغ متادون . در این موردم بیشتر توضیح بدید چون یه سری از دکترا میگن شما شیره رو ترک کنی مشکلی نداره تا آخر عمرتم متادون بخوری. ایا این حرف درسته؟

ناشناس

ترک کردن شیره تریاک به این راحتیا نیست. تا ۵ سال اگه دووم آوردی می‌تونی ادعا کنی شیره رو ترک کردی

سیروس

بعد از ترک تریاک و شیره عسل و زنجبیل بخورید اگه ناراحتی معده ندارید صبح ناشتا بخورید خیلی قوت میده بهتون من امتحان کردم حالم بهتر شد چون ادم باید قوت داشته باشه بتونه خماری پس بده

ناشناس

دوستان گرامی به نظر من درمان ذهن از همه راهای دیگه مهمتره اینو باید قبول کنید هرکسی چن سال هرروزشو با مواد گذرونده باید تاوانشم پس بده و بتونه این دوهفته رو تحمل کنه واقعا سخته ولی ارزششو داره قطعا

مهدی

ترک کردن شیره رو من تجربه شو دارم تا ۲ ماه سرویسم کرد بیخوابیش و پادردش. یه پمادی از عطاری گرفتم دست ساز بود یه کم پادردمو مینداخت

ناشناس

از مشکلات بعد از ترک بگید. بیکاری بی پولی بی زنی ناامیدی با اینا چیکار کنیم خماری که در‌عرض ۲ هفته تموم شد این بدبختیا تموم نمیشن

Fatemeh

بیکاری بی پولی همش حل میشه همینطوری که کار میکردی خرج موادت میکردی الان خرج خودت کن تو این شرایط پول درآوردن سخته اما گذر زمان درست میکنه نا امید نباش به خودت امید بده .زنتم ببینه خوب شدی میاد سر خونه زندگی ش … من همسرم 3 اعتیاد به تریاک و شیره داشت از اول که ازدواج کردیم برادرش از سر دشمنی اینکار کرد الان 2 هفته س تو ترکه . خیلی اذیت میشه اما خب مواد خیلی بده. ارزش داره اینهمه سختی بکشی ولی راحت شی… اگر اینکار نمیکرد زندگیشو از دست می‌داد

دیانا

پاچه بز گیر بیاریید بخورید واسه پادرد ترک شیره خیلی خوبه

تا

سلام من۱سال و۴ماه مصرف تریاک داشتم الان۳۰ساعته ترک کردم فقط پاهام درد داره تاکی ادامه داره

فریبا

سلام دوست عزیز. تبریک میگم که قطع مصرف کردی. طبق تجربه ای که من دارم وقتی از زمان وعده مصرفت 2 تا 4 ساعت بگذره گرم و سرد شدن های ناجور بدن و عطسه و آبریزش بینی شروع میشه و بعد از 5 الی 6 ساعت درد خماری( پادرد، کمر درد، سردرد، دست درد و …) هم به عطسه و آبریزش بینی و گرم و سرد شدن اضافه میشه. شما یک روز و نیمه تقریبا ترک کردی و الان داری خماری رو پس میدی . پادرد شما که احتمالا الان خیلی شدیده و ساق پات می خواد از درد بترکه از الان تا یک هفته ادامه داره و بعدش شروع می کنه به کمتر شدن . فشار روی پات نیار. سعی کن تا جایی که می تونی قرص یا هر داروی مُسکنی نخوری و تحمل کنی . هر چی این دردو تحمل کنی زودتر خوب میشه. با پاشویه آب سرد دردت کمتر میشه ولی کامل خوب نمیشه. تا می تونی پاشویه کن. خودارضایی و سکس برای شما تا 20 روز ممنوعه وگرنه پا دردت شدت می گیره. مشکل دیگه خماری تریاک بی خوابیه. برای این بی خوابی هم چاره ای نیست و اگه داروی خواب آور بخوری دیرتر خوب میشی. تحمل کن در عرض 10 روز الی 2 هفته هم پادردت خیلی بهتر میشه و هم خوابت بهتر میشه. مطمئنم توان و انگیزه شو داری که این شرایطو پشت سر بذاری. وقتی سم زدایی ت تموم شد حتما برو جلسات انجمن معتادان گمنام. بدون جلسه نمیشه پاک موند. جلسات رایگانه و در همه پارک ها و فرهنگسراها هست. توی گوگل سرچ کن و آدرس جلساتو بگیر. موفق باشی

شاملو

آقا من تریاکو با متادون گذاشتم کنار الان گیر کردم روی متادون. روزی 10 میل متادون می خورم . صبح 5 میل شبم 5 میل. اینو چیکارش کنم. وقتی نمی خورم لرز میفته به بدنم و بی خوابی و عطسه پدرمو درمیاره

احسان

سلام من ۵۰ روز شیره رو کنار گزاشتم ولی هم چنان کف پاهام شب ها میسوزه به نظر شما این طبیعی یا باید به پزشک مراجعه کنم و اگر طبیعی هست چند روز دیگه باید تحمل کرد ممنون

نادر

سلام دوست عزیز
گر گرفتگی و سوزش گاه و بیگاه کف پا تا 50 روز و حتی 60 – 70 روز طبیعیه ولی اگه هر شب سوزش کف پا داری و شدتش انقدر زیاده که خیلی اذیتت می کنه بهتره بری دکتر و یه آزمایش خون بدی چون ممکنه قند یا چربی یا اوره خون ت تنظیم نباشه یا غلظت خون داشته باشی

ناشناس

تبریک میگم احسان عزیز بابت 50 روز پاکی ت
به نظر من سوزش کف پات طبیعیه و تا دو هفته دیگه هم تحمل کنی خوب میشه ایشالله. من شیره رو ترک کردم مصرفمم روزی 3 گرم بود به مدت 5 سال بی وقفه. تقریبا 2 ماه طول کشید تا خوابم تنظیم بشه و سوزش و گز گز پا هم داشتم تا دو ماه . فقط اگه سن ت بالای 50 ساله بهتره برای این که خیالت راحت بشه بری دکتر برات آزمایش خون بنویسه. چون سوزش پا می تونه مال چربی و فشار خون بالا و چیزایی از این قبیلم باشه. ایشالله که چیزی نیست و به زودی خوب میشه. فقط جلسات na رو حتما برو.

ناشناس

سلام من همسرم دو هفتس ترک کرده هنوز پا دردش عین روز اول خماریه کلافه شده با متادون هم نمیخاد ترک کنه این عادیه ایا؟

بهزاد

پادردش بهتر نمیشه چند تا علت داره
1. احتمالا مصرفش زیاد بوده و دوره زمانی اعتیادشم طولانی و مثلا بالای 3 – 4 سال بوده بنابراین بدنش به این سرعت نمی تونه بازسازی بشه
2. احتمالا کارش یه جوری بوده که زیاد سرپا می ایستاده و فشار زیادی روی پاهاش بوده اما بخاطر مصرف شیره آسیب و فشاری که روی پاهاش ایجاد میشده رو حس نمی کرده الان که ترک کرده به قول معروف درداش زده بیرون
3. احتمالا برخلاف توصیه ای که به معتادا در دوران سم زدایی می کنن ایشون فعالیت جنسی شو متوقف نکرده و همچنان داره می خواد مثل دوران مصرفش حتی در این دوره خماری فعال باشه اینه که پادرد اذیتش می کنه
4. ممکنه سن ش بالای 40 باشه و طبعا هر چی سن بالاتر باشه بازسازی بدنش هم بیشتر طول میکشه
به هر حال ادامه دار شدن پادرد ایشون تا 2 هفته یا حتی 8 هفته طبیعی محسوب میشه ولی از 2 هفته به بعد پا درد شروع می کنه به کمتر شدن. با پمادهای مسکن مثل ویکس و سالیسیلات و چیلی لافارر و … درد ایشون یه مقدار بهتر میشه ولی بهتره طاقت بیاره و از داروی خاصی استفاده نکنه تا کم کم خودش خوب بشه

امین

سلام شما دو بار حجامت کن،مثلا یک بار امروز دومین بار ۱۵ روز بعد،مشکلت کامل حل میشه، بعداز حجامت به مدت ۷ روز هم آسپرین بچه بخور تا خونتو رقیق کنه،موفق باشی

محمد

با سلام به همه من 20سال اعتیاد به شیره و تریاک داشتم ده سال آخر روزی دوازده گرم خوراکی الان 13ماهه پاکم و ترک خوبی هم داشتم میخام تجربیاتی رو با شما عزیزان در میان بزارم.اول از همه اگه میکشید به مدت یک ماه هر روز 3تا دود کم کنید اگه می‌خورید شربت درست کنید روزی دو بار هر مقدار که خوردید به همون مقدار آب اضافه کنید تا مدت یک ماه که کلا آب بشه وقتی آب خالی شد ده روز سختی دارید باور کنید غیر این راه فقط به خودتون آسیب میزنید این روش افلاطون هست و برای درد کمتر از سه چیز واقعا دوری کنید سکس غذا طبع سرد ومشروب خماری از موی سر شروع میشه و از کف پا خارج میشه بدترین درد هم درد ساق پا هست که خوردن قرص ژلوفن و ماساژ ودوش آب سرد شرایط بهتر میشود رژیم غذایی سالم و پرهیز از غذاهای سرد و استراحت خیلی کمک میکند اوج خماری هم ده روز بعد از قطع مصرف است و بعد آن شرایط راحتتر میشود البته ترک کامل یک سال طول می‌کشه با یکی دو ماه توقع چندانی نداشته باشید اینارو کلی گفتم شاید کمکی باشه برای شما عزیزان یا حق

دوست

سلام خدمت دوستان و عزیزان
اگر دنبال راهی برای از بین بردن دردهای خماری هستید این مهم را فراموش نکنید هر انتخابی برای کاهش درد باید برنامه ریزی داشته باشد با گذشت زمان 1.کاهش مواد مصرفی 2.کاهش داروهای جای گزین 3.استفاده از تجربه دیگران و…
بلی من هم سالیان زیادی مواد مصرف کردم وبیشتر اعتیادم به تریاک بود ولی متاسفانه این 5 سال آخر شیره وافور هم عمل داشتم. قبل شیره ترک کردن تریاکخیلی راحت بود ولی ترک شیره خیلی عذابه چون در این 45 روز پاکی که دارم هنوز درد کف پا و بی خوابی علیرغم خوردن دارو کلافم کرده…
امید دارم شما هم مثل من اراده محکمی داشته و تحمل کنید. چون مغز انسان و افکارش است که سختی را بوجود می آورد.
به امید جهانی پاک از مواد مخدر

امیر

سلام من راهکاری رو که خودم تجربه کردم و یک راهکار و مسیر شفابخش بود ورود به یک ان جی او به نام کنگره ۶۰ بود

دانیال

چرا مواد مخدر تو مملکت ما مث نخود و کشمش میمونه؟!
ای کاش ریشکن کردن مواد مخدر هم واسه مسئولان مهم بود، متاسفانه مواد مخدر شده مث نقل و نبات به راحتی قابل دسترس، و این موضوع واسه مسئولان اصلا اهمیتی نداره،

ناشناس

پادرد تریاک چن روزه؟

ناشناس

سلام خدمت همه
من از شب یلدا دیگه مصرف نمیکنم الان ۴۵زوز شده
مصرفم هم وافوری وقلقلی و خوارکی بود ۸ ساله مصرف میکردم
نظرات را میخوندم چرا دروغ میگید کدوم پادرد بعد ۲ درست میشه
این راهکارها هم که در نظرات پیش گفته شده ساعتی هم نیس دقیقه آیه همه را انجام دادم
بعد ۴۵ روز پادردم مثل روز سومه
بنده نمیخوام کسی رو نا امید کنم عرضم اینه که
چند سال خوشگذرانی و نئشه خوری کردی الانم باید
درد بکشی به این راحتی ها نیست
لذتشو که کردی
مرد اونیه که دردشم بکشه حتی ۶ ماه

سرتون درد آوردم ببخشید تجربه حکم میکند
چون قبل این ۸سال ۱۲ سال پاکی داشتم
فقط سرتون را با کارکردن سبک و پیاده روی ونخوابیدن در روز صرف کنید
درد خماری و بی خوابی را یه نوع لذت حساب کنید

راحت میشه کشیدش

مرتضی

آقا دیگه انقدرم طول نمی کشه خداییش پادرد بعد ترک شیره سختی ش دو هفته س بعدش دیگه آنچنان اذیت نمی کنه واسه شما انقدر طول کشیده شاید مصرفت خیلی بالا بوده بدن با بدن فرق می کنه شرایطش واسه من حدود 20 روز طول کشید البته خداییش از روز دهم به بعد دیگه اونقدار اذیتم نمی کرد

دوست همدرد

سلام
به نظر بنده که مثل شما دوستان مصرف کننده بوده تنها راه تحمل و صبر است راه‌هایی برای کاهش درد هست ولی بسیار زود گذر و موقتی کسی که میخواد بخوابه و درد میاد سر وقتش با شستشو پا با سرد دیگه خوابی نمیمونه برات بعدش بلافاصله خشک میشه من همه راه‌ها رو تغریبا رفتم از قرص ب۲ بصورت ۱/۴تا قرص گاباپنتین۳۰۰ تا کلونیدین اینا جواب میده ولی طول درمان رو میبره بالا و احتمال لغزش دوباره رو هم زیاد میکنه شیره انگور و توت و خرما یا زنجفیل و دارچین و دمنوش بابونه عالیه کم میکنه درد و ولی از بین نه آقا باید مثل بقیه بیماری‌ها دوره درمانش رد بشه تا خود بدن بتونه مسکن طبیعی تولید کنه و برای تریاک هفت تا ده و شیره دو هفته تا….تاش به مدت مصرف اندازه مصرف بستگی داره شاید تا دو ماه پادرد و سه ماه بی‌خوابی هم داشته باشی جلسات naفراموش نشه ممنون

ناشناس

من یک سال است که به شکل تفریحی مصرف می کردم واصلا حاضر نبودم ترک کنم ولی الان 4 روز است کنار گذاشتم و درد پا و اسهال و عطسه امانم رو بریده ولی امیدم به خداست. شنیدم دوش آب سرد خوبه

یه معتاد

سلام من شیره سوخته اونم سوخته تریاک شیر 5 سال مصرف کردم و الان ۳۵ روزه تو ترکم اوایل ترک با نصف آستامینوفن تحمل کردم بعد اونم دیگه نخوردم اگه این پا درد را نداشته باشیم یادمون میره چقدر ترک سخته و دوباره لغزش میکنیم بهترین راه شرکت د جلسات naهست من ۳ ماه با مصرف رفتم جلسه تا متقاعد شدم ترک کنم و دردش برام لذت هم داره چون میدونم بعد این درد چقدر آسایش دارم اما جلسات بهبودی na خیلی کمک میکنه به بهبودی معتادان حتما شرکت کنید

ساغر

من کامنتارو خوندم برای تک تک اونایی که راهکار داده بودم دعا کردم ایشالا هر چی میخواین خدا بهتون بده ما یه ماهه برای پا درد بعد از ترک شیره شوهرم دنبال راهکار بودیم الان این چیزارو خوندم امیدوار شدم یکم

ناشناس

آقا اینایی که راهکار دادن برای درمان پا درد بعد از ترک اعتیاد خیلی زیادن شما کدومو خودتون تایید میکنی ما امتحان کنیم من از درد طاقت ندارم دیگه استفاده نکنیم بدتر شه

م

ناپروکسن برای ترک متادون بخوریم بهتر نیست ؟ من نمیدونم ما چرا نباد استامینوفن کدئین بخوریم والا هنوز تو کتم نمیره من اصلا تو زمان مصرفم قرصی نبودم به مولا یه بارم با قرص نشه نگردم

ناشناس

توروخدا هر راهکاری برای پادرد بعد ترک شیره میگن به طرف نگین فقط بره پاشو ماساژ بده من هر بار ماساژ دادم بدتر شدم که بهتر نشدم درد امونم رو بریده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *