4 نکته برای دخترانی که به دلیل اعتیاد پدر بی‌شوهر می‌مانند!

اعتیاد پدر علاوه بر مشکلات متعدد جسمی و روانی که برای خود او ایجاد می‌کند، در بسیاری از موارد بخت دختر جوان وی را هم برای ازدواج از او سلب می‌کند.

به گزارش ترک باما، دخترانی که پدر یا یکی از اعضای خانواده آنها معتاد است با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که شرح و توصیف تلخی‌های آن در کمتر جایی بیان می‌شود.

خانواده‌هایی که پدر معتاد آنها را سرپرستی می‌کند – گرچه یک پدر معتاد را نمی‌توان سرپرست مطلوبی تلقی کرد که شایسته عنوان سرپرست خانوار باشد – معمولا از نظر اقتصادی نیز ضعیف هستند و این امر مشکلات دختران دم بخت چنین خانواده‌هایی را تشدید می‌کند.

یکی از دخترانی که با معضل اعتیاد پدر مواجه است و این معضل بخت او را گره کوری زده در سایت رکنا مشکل خود را مطرح کرده و دکتر کهانی – روانشناس – در این باره اظهار کرده است:

یکی از مشکلاتی که از جانب والدین خصوصا از جانب پدر، برای فرزندان خیلی آسیب زاست، داشتن مسئله اعتیاد است. در چنین شرایطی اگر فرزندان در شرف ازدواج باشند، تصمیم دیگران نسبت به وصلت با این خانواده ها خیلی سهل نخواهد بود و این واقعیت تلخی است که باید آن را پذیرفت و در عین حال به دنبال راهکار هایی مناسب برای حل این مشکل بود.لذا توصیه‌هایی را جهت مددجوی گرامی بر اساس تجارب بالینی ذکر می کنیم.

برای مشاوره ترک اعتیاد و مسائل مرتبط با آن با شماره 09194085047 تماس بگیرید

1. برای ترک اعتیاد پدر تلاش کنید

اول اینکه با خانواده تصمیم بگیرید که برای ترک اعتیاد پدرتان نهایت تلاش را بکنید، چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بیشتر ایشان برای ترک اعتیاد باشد. دوم اینکه نباید ناامید شد و زندگی را فقط در ازدواج کردن خلاصه کرد سعی کنید توانایی‌های علمی و معنوی خودتان را افزایش دهید، داشتن ویژگی‌های خاص و نمونه باعث جذابیت شما خواهد شد و همین موضوع می‌تواند انگیزه خواستگار را برای زندگی با شما افزایش دهد.

مطالب مهم و پربازدید را بخوانید:

2. به دلیل ترک اعتیاد پدر عجولانه ازدواج نکنید

از هرگونه عجله و شتاب و ایجاد ارتباط خارج از خانواده برای تشکیل زندگی پرهیز کنید، چرا که چنین روابطی می‌تواند بر پیچیده شدن مشکلات بیفزاید. اگر امکان فعالیت‌های اجتماعی برای شما وجود دارد حتماً به آن بپردازید گاهی انجام این نوع فعالیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز خواستگارهای خوب برای شما، باشد.

در مراسم خواستگاری صادقانه می‌توانید شرایط و ویژگی‌های ذاتی خودتان را برای شخص مقابل بیان کنید و خواستگار خود را متقاعد کنید که اعتیاد پدر تاثیر بدی را در رفتار و منش شما نگذاشته است. استعداد و توانایی خود را کشف کنید و با سرمایه‌گذاری روی آن، انتظار یک آینده خوبی را داشته باشید.

3. تعدد خواستگارها معیار برتری دختران نیست

موضوع ازدواج یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها و رویاهای دختران از سنین نوجوانی است. خیلی از آنها منتظر هستند تا بعد از ازدواج یک زندگی رویایی و شیرین را تجربه کنند و برای آن خیالبافی می‌کنند. تعریف کردن مراسم خواستگاری، لباس عروس و جشن عروسی یکی از جالب ترین موضوعات بحث در جمع‌های دخترانه است. و گاهی هم تعداد خواستگارها معیاری برای برتری میان دختران است. اما اگر دختری اصلا خواستگار نداشته باشد یا خواستگار خوبی به سراغش نیامده باشد چه می‌شود؟

شاید اوایل این موضوع نگران کننده نباشد اما زمانیکه سن دختر بالاتر می‌رود و بقیه دخترهای فامیل یا دوستانش ازدواج کرده‌اند، بیشتر ذهن او و خانواده‌اش درگیر می‌شود. خیلی‌ها انگشت اتهام را به سمت خود می‌گیرند و احساس می‌کنند مشکل بزرگی دارند که خواستگار ندارند و گاها اعتماد به نفسشان به شدت پایین می‌آید.

اما واقعیت این است، در بروز این مشکل هم عوامل بیرونی و هم عواملی درونی موثر هستند. این مشکلی نیست که فقط شما با آن درگیر باشید مطمئن باشید که تنها نیستید پس اعتماد بنفس خود را حفظ کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد برای حل آن تلاش کنید، بدانید ازدواج همه زندگی نیست و زود ازدواج هیچوقت تضمین کننده خوش بختی نبوده است.

4. صادقانه در مورد اعتیاد پدرتان با خواستگارتان صحبت کنید

به این باور برسید که هیچ مشکلی بدون راه حل نیست و برای خواستگار نداشتن شما نیز راه حل‌هایی وجود دارد. در رابطه با این مسئله صبور باشید و به دنبال علت اصلی باشید. موضوع اعتیاد پدر شما مسئله ای نیست که بتوانید آن را برای همیشه از همسر آینده خود پنهان کنید، علاوه بر این صداقت یکی از معیارهای مهم ازدواج است.

هیچ فکر کرده اید اگر این مسئله بعد از ازدواج مشخص شود نظر و واکنش همسر شما به این مسئله چه خواهد بود؟! شما اشاره نکرده اید که نحوه آشنایی شما چگونه بوده است؟ یا چه مدت است که با هم آشنا شده اید؟ و آیا شناخت کافی درباره یکدیگر دارید یا نه، همچنین اشاره نکردید که آیا خانواده های دو طرف نیز از این موضوع اطلاع دارند و نظرشان درباره این مسئله چیست؟ این موارد موضوعات بسیار مهمی است که حتماً باید پاسخی روشن برای آن ها پیدا کنید. با خواستگار خود صحبت و تعارض ها را برطرف کنید و قبل از ازدواج مطمئن شوید که او و خانواده اش اعتیاد پدر شما را می پذیرند.

مطالب پربازدید را بخوانید:

انتهای مطلب

دیدگاه ها

Sanaz

زودتر شوهر میکنن برای رهایی از پدرشون

سنا

در مورد اعتیاد پدر یا سایر اعضای خانواده معمولا خانواده هایی که شبیه هم هستن با این موضوع کنار میان و کمتر کسی پیدا میشه که اون رو بپذیره. بهتره واقع بین بود و توهم سیندرلایی رو کنار گذاشت که شاهزاده قراره بیاد دختر بیچاره رو نجات بده!

اکبر

سلام ینی اگه حاجی ما ازدواج کنه و صاحب دختربشه شوهر نمیتونن بکنن دختراش؟

لیلا سلیمانی نژاد

با مادر همکاری لازم را داشته باشید همفکری کنید تا مادر هم بتواند با کمک به دختر با توجه به شناخت روحیات پدر در رهایی از این دام حمایت های لازم را انجام دهد

علی

والا دخترای زیادی بودن که با وجود پدر معتاد ازدواج های موفقی داشتن

مریم

راستش ما یه همسایه داشتیم که پدر اعتیاد داشت از این مدلا که از شش فرسنگی داد میزد طرف اععتیاد داره دندون درست و حسابی تو دهن باباشون نبود خونه‌اشون هم از این مدل خیلی قدیمیها که خرابه داشت میشد بعد این دخترشون ازدواج کرد یه جوری که دهن همه اهالی محل وا موند پسره صاحب شرکت بود و ماشینش شاسی بلند بعد از ازدواجشون دختره رو کرده بود وردست خودش تو شرکت و همه کاره خلاصه هزار تو دختر با پدر دکتر مهندس ککه من میشناختم اینجوری شوهر نکردن که این دختر این ازدو.اج به این خوبی داشت
البته این یه نمونه بود بازم خیلی زیاد دیدم از مدل‌هایی که پدر اعتیاد داشته و خیلی از مشکلات دیگه هم در کنارش بوده ولی دخترشون هنوز سن بلوغ نرسیده شوهر کرده اینکه میگین ازدواج بد و اینجور چیزا خب تقریبا نود درد جامعه ماازدواج خوبی نمیکنن منظورم اینه اعتیاد پدر روبزرگ نکنید خیلی تاثیر گذار نیست تو ازدواج طرف واقعا

ناشناس

به شخصه معتاد والکلی رو میشناختم که دختر دم بختش تو شیشه مشروب پدرش سم ریخته بود و پدرش رو کشت تا این لکه ننگ از زندگیش پاک بشه،مساله پیچیده وبغرنجی هست واقعا

جواد

آدم برای اعتیاد خودشم بی شوهر نمی مونه چه برسه اعتیاد باباش دیدم که میگم الکی بی شوهر تون رو تقصیر باباهای بیچاره تون نندازین

ناشناس

اونی که گفته با مادر همفکری کنید خب مادر خودش اگر بلد بود چیکار کنه که نمی رفت شوهر معتاد بکنه اتفاقا باید بهشون گفت هر کاری میکنید از مادرتون در مورد شوهر کردنتون نظر نخواین چون به صورت تضمینی بدبخت میشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *