پادرد بعد ترک شیره و 3 راهکار برای کاهش این درد

بسیاری از معتادانی که شیره تریاک را ترک می‌کنند از پادرد بعد ترک شیره شکایت دارند. این پا درد را می‌توان با چند راهکار ساده تا حدی کاهش داد.

اگر با پادرد بعد ترک شیره دست و پنجه نرم می‌کنید، جا دارد به شما تبریک بگوییم. شما در حال تحمل عوارض خماری هستید و همت و شهامت شما قابل تحسین است.

بسیاری از معتادان آرزو دارند اعتیادشان به این ماده مخدر را ترک کنند اما از ترس خماری، کاری نمی‌کنند. شما یک گام از تمام آنها جلوتر هستید.

طبق تجربه پادرد بعد ترک شیره به فاصله کوتاهی از قطع مصرف شروع می‌شود. برای اغلب معتادان به شیره، پادرد بعد ترک 6 تا 12 ساعت بعد از قطع مصرف آغاز می‌شود. وقتی این پادرد شروع می‌شود از حداقل یک هفته تا حداکثر 2 ماه ادامه خواهد داشت.

اوج این پادرد 24 ساعت بعد از قطع مصرف شیره تا یک هفته بعد از قطع مصرف است. تجربه نشان داده است در این مدت شما هر مُسکنی که مصرف کنید جز به تاخیر انداختن درد کار چندانی برایتان نمی‌کند.

ما قصد نداریم برای درمان پادرد بعد از ترک شیره به شما دارو معرفی کنیم. به شما هم توصیه می‌کنیم  از مصرف داروهای مُسکن خصوصا به صورت خود درمانی و بدون تجویز پزشک خودداری کنید.

در ادامه سه راهکار که می‌تواند تا حدی پا درد بعد از ترک اعتیاد به شیره را کاهش دهد، مرور می‌کنیم.

پادرد بعد از ترک اعتیاد

1. کاهش پا درد بعد ترک شیره با خودداری از سکس و خود ارضایی!

آیا می دانستید که کشتی‌گیران و بوکسورها و سایر ورزشکاران حرفه‌ای چند روز قبل از مسابقه به اردوی شبانه روزی می‌روند؟ این کار علل مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین آنها جلوگیری از ارتباط جنسی ورزشکاران پیش از مسابقه است.

در سکس انرژی زیادی مصرف می‌شود و اگر قبل از مسابقه باشد، توان ورزشکار را در لحظاتی که نیازمند انرژی است کاهش می‌دهد. ضمنا سکس به دلایلی که توضیح آن خارج از حوصله بحث ماست، پا را تا مدتی – حدود 8 تا 24 ساعت – دچار ضعف و گاهی درد می‌کند.

وضعیت معتادی که در حال ترک‌شیره است هم دست کمی از یک ورزشکار که به جنگ رقیبی سرسخت می‌رود، ندارد. رقیب سرسخت شما در این مسابقه، شیره تریاک است! این دشمن قوی را نمی‌توان و نباید دست کم گرفت.

توصیه می‌کنیم اگر خواهان کاهش پادرد بعد ترک شیره هستید سکس را دو هفته اول قطع مصرف، فراموش کنید.

می‌دانیم پرهیز از رابطه جنسی برای بسیاری از افراد چقدر سخت و تحمل ناپذیر است. اما متاسفانه چاره‌ای نیست! وقتی قصد کار بزرگی همچون ترک شیره را دارید باید برخی محدودیت ها را برای مدتی کوتاه قبول کنید.

خود ارضایی هم در دو هفته ابتدای ترک شیره برای شما سم است و پادردتان را به شدت افزایش می‌دهد.ممکن است این توصیه‌ها را جدی نگیرید. ممکن است بگوئید آرامش و تسکینی که بعد از سکس یا خودارضایی به شما دست می‌دهد به شدت گرفتن پا درد بعد ترک شیره می ارزد!

در این صورت باید بدانید آرامش ناشی از سکس و یا خود ارضایی فقط حداکثر یک ساعت با شما خواهد بود اما وقتی خمار باشید پادرد فزاینده بعد از سکس یا خودارضایی را باید ساعت‌ها تحمل کنید.

حالا انتخاب با خود شما!

2. پاشویه با آب سرد؛ تسکین طبیعی پادرد بعد ترک شیره

پادرد بعد از ترک اعتیاد به شیره تریاک و به عبارت دقیق‌تر پادرد دوره سم زدایی شیره تریاک در ناحیه ساق تا غوزک پا حس می‌شود. این دردی است در اعماق استخوان که با پماد دیکلوفناک یا پیروکسیکام نمی‌توان از شر آن خلاص شد.

برای بهبود و کاهش این درد، ساق و غوزک پای خود را با آب سرد پاشویه کنید. پاشویه با آب سرد پادرد بعد ترک شیره را به صورت موقت و برای دقایقی کاهش می دهد. این راهکار نمی تواند پادرد شما را درمان کند ولی در شرایطی که پادرد امانتان را بریده همین تسکین های چند دقیقه ای هم غنیمت است.

مطالب مهم درباره بهبودی از اعتیاد را بخوانید:

3. پای خود را ماساژ ندهید

می دانیم که عمل کردن به این توصیه وقتی از پا درد بی تاب شده اید کار ساده ای نیست. با این حال تا حد امکان از ماساژ دادن پا در هنگام سم زدایی شیره خودداری کنید.

ممکن است برخی پزشکان و افراد بی تجربه به شما بگویند ماساژ، پادرد بعد ترک شیره را تسکین می دهد. اما معتادان فراوانی که این پادرد را تجربه کرده اند به شما خواهند گفت ماساژ درد را تسکین نمی دهد و فقط آن از یک ناحیه پا به تمام نقاط پا، پخش و منتشر می کند.

انتهای مطلب

دیدگاه ها

ناشناس

سلام عرض ادب
توصیه میکنم نمک دریا تو تشت آب سرد بریزید بعد الکل سفید بهش اضافه کنید جواب میده میتونید قبل از انجام دادنش سوال کنید خودم انجام دادم خیلی تاثیر داشت
موفق باشید

ناشناس

من این توصیه شما رو انجام دادم. درد پام تا حدی بهتر شد. ممنون

بینام

راهی که خود من تجربه اش کردم وبشدت جواب میده دوش آب سرد روزانه چند مرتبه وپیاده روی منظم حتی با وجود درد هست وقتی پیاده روی می‌کنی گردش خون در بدن زیاد میشه ودرد تا حد زیادی تسکین پیدا می‌کنه

حمید

من خودم شیره رو چند بار قطع مصرف کردم . این راهکارا که نوشتید همه شون درسته . یه راهکارم من امتحان کردم خیلی خوب بود و اون کیسه نمکه . کیسه نمک برای پادرد بعد ترک شیره حرف نداره.
یه کیسه کوچیک با پارچه متقال چند لایه بدوزید که نمک ازش نیاد بیرون . توش نمک بریزید بذارید روی بخاری گازی یا شوفاژ گرم شه بذارید روی پاتون.
برای غوزک پا خیلی جوابه ولی برای ساق زیاد خوب نیست. یعنی خوبه ها ولی درد ساق تا کیسه نمکو برمیداری دردش برمی‌گرده. باید تند تند کیسه نمکو گرم کنی بذاری.
یکی باید باشه این کارو کمک کنه وگرنه معتادی که داره خماری شیره پس میده خودش حوصله این کارا رو نداره.

Samane

من بخاطر همین پادرد بعد ترک شیره یه بار رفتم پیش یک دکتر خیلی معروف تو شهر خودمون اهواز. بهم گفت می خوای یه آمپول بهت میدم دردتو ساکت کنه ولی یه نصف روز که بگذره اثر آمپول از بین میره دوباره دردت شروع میشه.
اون دکترم همین حرفو به منم زد که اگه چند روز رابطه جنسی برقرار نکنی پادرد کمتری داری.

فرزین

من مددیار هستم. لزوم خودداری از سکس و خودارضایی برای کاهش درد پا بعد ترک شیره رو بار اول که میشنوم . به نظرم منطقیه. و جالب بود . خودم مرتب کوه میرم و متوجه شدم شبایی که رابطه جنسی دارم فردا صبحش توانم برای کوه پیمایی کمتر میشه و پادرد از ناحیه ساق پا دچار میشم.

بهزاد

بسیار مطلب مفیدی بود، ممنون از شما. لطفا در مورد دروغ بودن ترک اعتیاد بدون درد و خماری بیشتر اطلاع رسانی کنید. یه سری از خدا بی خبر یکسره دارن تو ماهواره تبلیغ می کنن و داروی ترک اعتیاد می فروشن.

علی

تسکین با اب سرد عالبه عالیه. خیلی خوب بود گفتید.

علی

ترک شیره برای من دوبار اتفاق افتاد.هر بار بغیر از مشکلات گوارشی،پادرد شدیدی را تجربه کردم بیشترین درد از زانو به پایین بود. که بهتربن مسکن ان شستشو با اب سرد بود بدین صورت که پارا از زانو زیر شیر حمام میگرفتم و اجازه میدادم اب سرد روی ان ریخته شود .اگر ۳ تا ۴۰ ثانیه دوام بیارید ،خیلی خوبه .من هر یکی دو ساعت پاما میشستم بعد از ۲۱ روز کمتر شد و بعضی موقعها درد داشت.اب سرد خیلی خوب بود و برای من بهترین مسکن بود.

الهام

ممنون از مطالب مفیدتون. همسر من در حال ترک شیره هست . بدن درد و پادرد داره و بیخوابی شدید. 10 روزه ترک کرده توی خونه خوابیده. مطلبتونو براش خوندم.

حمیدرضا

خوش شانسی معتادا اینه که شیره درست و حسابی دیگه پیدا نمیشه. هر چی شیره س به درد نخور! شیره سوخته که واقعا کیمیاست. واسه همینم ترک شیره های الانی راحت‌تر از شیره‌های سابقه. پادرد میکشه آدم ولی زود خوب میشه

شقایق

سلام چه مطلب جالبی ممنون. ما که پدرمون معتاد به شیره س . هر چن وقت یه بار میگه می خوام ترک کنم . می خوابه توی خونه کلی دارو و سرم و بدبختی و … اما به یک ماه نمیرسه دوباره به بهونه پادرد و کمردرد شروع می کنه به شیره خوردن. اینا جز بهونه چیزی نیست چون مادرمم زانو درد داره و دیسک کمرم داره ولی حتی یک قرص ژلوفنم نمی خوره . هر معتادی که میگه بخاطر پادرد ترک نمی کنم یا بخاطر پادرد باید مصرف کنم دروغ می گه اول به خودش بعدا به دیگران

حسن

سلام من توصیه‌هاتون رو انجام دادم خوب بود ولی خب لعنتی دردت نمی افته کامل زودتر تموم شه کلافه ام از درد و بیخوابی

مرضیه

من تازه این مطلبو خوندم زمانی که شوهرم ترک کرد این اطلاعات رو نداشتیم خیلی اذیت شد من برای چند تا از دوستام فرستادم مطلبتونو ایشالا پخش کنن بقیه هم بدونن چیکار کنن

علی

توی این مطلب قبلا چند تا راهکاری دیگه هم گفته بودین بروشون داشتید؟ من اومدم بقیه رو بخونم

احمد

من الان یک سال و دو ماهه که نجات پیدا کردم ‘چیزی که کمکم کرد صبر بود و صبر با گذر زمان همه چیز درست میشه’وقتی چند سال مصرف میکنی انتظار نباید داشت با چند روز خوب بشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.