جنجال مصرف مواد مخدر توسط ثروتمندترین مرد جهان

یکی از مدیران سابق تسلا به اندازه ای نگران مصرف مخدر توسط ایلان ماسک و رفتارهای غیر قابل پیش بینی وی بوده که تصمیم گرفته بود در انتخابات مجدد هیات مدیره این خودروساز شرکت نکند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، لیندا جانسو رایس که به مدت ۲ سال عضو هیأت مدیره این شرکت بود، نگرانی‌های مرتبط با مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک را محرمانه با دیگر اعضا در میان گذاشته بود. عضویت وی در هیات مدیره تسلا در سال ۲۰۱۹ میلادی پایان یافته است.

همچنین به گفته منابع آگاه از امر رایس به طور غیررسمی از هیات مدیره خواست تا درباره مصرف مواد مخدر توسط ماسک از جمله کتامین، ال اس دی، کوکایین و اکستازی تحقیق کنند اما نگرانی‌های وی نادیده گرفته شد.

نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی مفصل، جزییات آنکه چگونه مدیران ارشد اجرایی در سراسر شرکت‌های ماسک با چالش مدیریت مصرف مواد مخدر توسط او و بیانیه‌های عمومی و اظهارات غیرمعقول وی دست و پنجه نرم کرده‌اند را توضیح داده است.

در تسلا برخی از مدیران فعلی شرکت از کیمبال، بردار ایلان ماسک درباره رفتار عجیب وی کمک خواستند اما به نوشته نشریه مذکور آنها بسیار محتاط بودند تا هنگام بیان نگرانی‌هایشان از واژه مواد مخدر استفاده نکنند.

برخی دیگر گمان می‌کردند هنگامیکه ماسک در سال ۲۰۱۸ میلادی توییتی منتشر و اعلام کرد سرمایه لازم برای خصوصی سازی شرکت را تامین کرده، تحت تاثیر مواد مخدر بوده است. این توییت که سبب شد روز بعد ارزش سهام تسلا ۶ درصد رشد کند، تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را در پی داشت و در نتیجه آن جریمه ای ۴۰ میلیون دلاری برای ماسک وضع شد.

ماسک به والتر ایزاکسون، زندگی نامه نگار گفته که واقعاً از مصرف مواد غیر قانونی خوشش نمی‌آید. همچنین وی به افراد دیگر گفته بود دوزهای بسیار کمی از کتامین مصرف می‌کند و به طور علنی اعلام کرده بود در مقایسه با داروهای ضد افسردگی SSRI، کتامین گزینه بهتری است.

وی پیش از این نیز هنگام فیلمبرداری پادکستی با جوروگانف ماریجوانا مصرف کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *