ترک اعتیاد ارزان ؛ مشاوره رایگان «خط ملی اعتیاد» چیست؟

اگر به دنبال ترک اعتیاد ارزان خود یا اعضای خانواده تان هستید باید درباره بیماری اعتیاد بیشتر بدانید. مشاوره رایگان خط ملی اعتیاد در این مسیر به شما کمک می کند.

به گزارش ترک باما، خط ملی اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب آماده پاسخگویی و مشاوره به افرادی است که درباره اعتیاد خود یا نزدیکانشان پرسش دارند. این خط تلفن توسط سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شده و به جز تعرفه تلفن ثابت هزینه دیگری ندارد.

مشاوره گرفتن از این خط می تواند به افرادی که با معضل اعتیاد خود یا افراد خانواده شان دست به گریبان هستند کمک کند درباره بیماری اعتیاد اطلاعات کسب کنند و روش ارزان و مناسب ترک اعتیاد را برای عزیزان خود پیدا کنند.

برای مشاوره رایگان ترک اعتیاد با شماره 09194085047 تماس بگیرید

مطالب مهم و مرتبط را بخوانید:

79 درصد تماس ها با خط ملی اعتیاد را زنان می گیرند

بر اساس گزارش ایسنا، سرپرست معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری بیش از ۴۵۴ هزار تماس موفق با خط ملی اعتیاد طی سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این میان بیش از ۷۹ درصد تماس‌گیرندگان را زنان و ۲۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

فرهاد اقطار با اشاره به تعداد تماس‌گیرندگان با خط ملی اعتیاد در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال گذشته ۴۷۱ هزار و ۶۰۸ نفر با خط ملی اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ تماس گرفتند که میزان تماس‌های موفق حدود ۴۵۴ هزار و ۷۹۶ نفر برآورد می‌شود.

وی افزود: بیش از ۷۹ درصد تماس‌گیرندگان را زنان و حدود ۲۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

به نظر می رسد زنانی که همسران افراد معتاد هستند بیشترین پیگیری کنندگان ترک اعتیاد ارزان برای آنها باشند. بسیاری از معتادان در حال بهبودی از سوی اعضای خانواده هایی که سرپرست خانواده یا فرزند خانواده آنها معتاد است مورد پرسش قرار می گیرند و از آنها درباره ترک اعتیاد ارزان و موثر سوال می شود. بهتر است این افراد به جای ارائه راهکارهای غیرعلمی ، مشاوره با خط ملی اعتیاد را به خانواده های معتادان توصیه کنند.

فروردین ماه تماس برای ترک اعتیاد ارزان بیشتر می شود

سرپرست معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: ۴۳ درصد تماس‌گیرندگان سوالاتی درخصوص درمان اعتیاد داشتند که از این میزان حدود ۲.۹ درصد را زنان و ۴۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. مابقی تماس‌ها مربوط به حوزه راهنمایی، پیشگیری در کودکان و نوجوانان و همسران و ارجاعات به مراکز درمانی بوده است.

برای مشاوره رایگان ترک اعتیاد با شماره 09194085047 تماس بگیرید

اقطار با اشاره به اینکه میزان تماس‌ با خط ملی اعتیاد در ماه‌های مختلف متفاوت بوده است، یادآور شد: در ماه‌هایی مانند فروردین که میزان رفت و آمد خانواده بیشتر است و افراد دوست ندارند فرد معتاد در خانه باشند و فرد درمان شده باشد، میزان تماس‌ها بیشتر است. همچنین در ماه‌هایی مانند مهر و آبان و در زمان بازگشایی مدارس نیز میزان تماس‌ها نسبت به ماه‌های دیگر بیشتر است.

سرپرست معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: البته به دلیل اینکه سال گذشته با شیوع ویروس کرونا مواجه بودیم جنس تماس‌ها با تماس‌های سال‌های قبل فرق داشت و بیشتر سوالات درخصوص موضوعات درمانی بود.

به گفته وی، بیشترین سوالات تماس‌گیرندگان درخصوص مواد مخدر، در زمینه مصرف مواد صنعتی روش درمان اعتیاد این مواد مرتبط بوده است.

مطالب پربازدید را بخوانید:

چرا مشاوره تلفنی درمان اعتیاد مفید است؟

شایان ذکر است؛ خطوط تلفن برای مشاوره رایگان اعتیاد در چند دهه گذشته به طور فزاینده ای در جهان رایج شده است. این شکل از حمایت در کمک به افرادی که از مشکلات سوء مصرف مواد رنج می برند کمک کرده است تا به دنبال کمک باشند و سفر بهبودی خود را آغاز کنند. تاریخچه مشاوره تلفنی به اوایل سال 1970 برمی گردد، زمانی که شبکه ای از خطوط ویژه داوطلبان در سراسر آمریکای شمالی توسط الکلی های گمنام (AA) ایجاد شد. از آن زمان، بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان این مدل را اتخاذ کرده و آن را در حوزه های دیگری مانند اعتیاد به مواد مخدر یا اختلال قمار گسترش دادند.

اهمیت مشاوره تلفنی در ترک اعتیاد ارزان ، توانایی این مشاوره در ارائه دسترسی فوری به مراقبت های حرفه ای بدون توجه به موقعیت مکانی یا محدودیت های مالی نهفته است. این خدمات با از بین بردن موانع فیزیکی مانند فاصله، هزینه و انگی که می‌تواند مانع از مراجعه فرد به درمان شود، دریافت سریع کمک را برای افرادی که با مشکلات اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، بدون ترک خانه یا نگرانی در مورد هزینه‌های مربوط به جلسات درمانی سنتی آسان‌تر می‌کند.

علاوه بر این، مشاوران تلفنی می‌توانند توصیه‌های شخصی را ارائه دهند که به طور خاص برای موقعیت منحصربه‌فرد هر فرد طراحی شده است. این طور راهکارها همیشه از طریق جلسات حضوری امکان‌پذیر نیست، به دلیل محدودیت‌های زمانی اعمال شده بر درمانگران در ساعات اداری در کلینیک‌ها/بیمارستان‌ها و غیره. مثلا هیچ معتادی نمی تواند ساعت 10 شب در کلینیک ها به دنبال مشاوره باشد اما مشاوره تلفنی گاه حتی نیمه شب هم در دسترس است.

در نتیجه، مشاوره تلفنی خدمات ارزشمندی را ارائه می دهد که به کسانی که به کمک نیاز دارند اجازه می دهد تا به گزینه های درمانی دسترسی پیدا کنند.

مطالب مهم را بخوانید:

انتهای پیام

دیدگاه ها

م.ن

چه حرکت مثبتی. خوشحال کننده بود . امیدوارم بیشتر اطلاع رسانی بشه

میثم

بله بغیر از تعرفه هزینه تلفن ثابت پولی ازتون نمیگیرین ولی پول همین تلفن ثابت یک عالمه میشه مخصوصا اگر دقایق طولانیتری رو باهاشون صحبت کنی!

ناشناس

همش برای پوله

علی

چه کار خوبی….. خدا قوت

...

سلام من یه مطلبی درمورد تعویض خون برا ترک اعتیاد خوندم شما می‌دونید هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد چقدر میشه ؟

امیر

من میخوام برم کمپ ترک اعتیاد یک ساله دارم پولامو جمع میکنم یه سال برم از همه چی دور باشم کم آوردم دیگه

ف

ما چند وقت پیش رفتیم یه کمپ ترک اعتیاد وی ای پی برای بابمون سرغ گرفتیم یه قیمتی گفت مخمون سوت کشید چند تا جای درست و حسابی معرفی کنید توروخدا که پول خون باباشونو از ما نخوان

جفری

عاشق اون آمارشونم که نمیدونم از کجاشون در میار و بعدشم مینویسن 95 درصدشون موفقیت آمیز بوده

جواد

من یه بار با این شماره ۰۹۶۲۸ تماس گرفتم یه آدم شوتی برداشت گوشیو نمیدونم از شانس ماست زنگم میزنیم شوت ترینشون گوشیو جواب میده

اکبر

سلام ارزان چیه حاجی می‌ره وزن بالا جنس میگیره برای ترک هم باید بره جای لاکچری

ساجده

نمی‌دونم چرا اینا هرکاری هم کنن من بازم نمیتونم به کاراشون خوشبین باشم واقعا

نادم

تورو قرعانن اینقدر تیتر ترک اعتیاد ارزان نزنید زن من توهمیه گیر میده به من باز برو ترک کن برو ترک کن

ثمانه

خط ملی اعتیاد دیگه چه کوفتیه ای خدا

مجید

79 درصد زنا زنگ میزنن به شما بیان جمعشون کنید ؟ یه دروغایی بگین بگنجه

ثریا

راستشمن چیزی در مورد ترک اعتیاد ارزون و گرون نمیدونم فقط میدونم باید خیلی همت داشته باشید برای ترک کردن همین

جاویدان

به نظر من که این خط تلفنی که راه انداختن با این نحوه پاسخگوییشون بیشتر معتادارو عصبی می‌کنه برن بیشتر بزنن

عفت

به نظرم به جای مشاوره ترک اعتیاد براشون کار جور کنن اینا از بیکاری و الافی میرن مواد میزنن سرشون گرم باشه اینقدر به خودشون آسیب نمیزنن

ناشناس

مشاوره خیلی خوبی به من دادن و تازه فهمیدم از اعتیاد شوهرم هیچی نمیدونستم

ناشناس

برادر من معتاد به متادون بود تو خونه ترک کرد روز ششم خیلی درد داشت می خواست یه کمی متادون بخوره زنگ زدیم به مشاوره گفت دیگه سرخود متادون نخوره برید دکتر یه آمپول مسکن غیراعتیادآور میزنن. مشاوره خوبی بود و رفتیم دکتر آمپول زد یه مقدار آروم گرفت و دیگه برنگشت به متادون خوردن و مکافاتای دیگه

لیلا

واقعا ممنونم ازتون با صبوری و مهربونیتون تو پاسخدهیتون نقطه امیدی برام پیدا شد مرسی

لاله

مشاوره ترک اعتیاد از چه قیمتی تا چه قیمتی هست چند بار باید مشاروه بگیریم بهتره؟؟

ناشناس

شما برای ترک اعتیاد ارزون مرکزی کمپی چیزی سراغ نداری ؟؟؟ ما دنبالشیم

ناشناس

مشاوره ترک اعتیاد به من خیلی جواب داد. فکر نمی کردم مشاوره بتونه کمکی بکنه چون فکرم این بود که مشکل اصلی من برای ترک ، خماریه و مشاوره می خواد چیکار کنه برام؟ بجای من خماری بکشه؟ وقتی مشاوره گرفتم دیدم مشکل اصلی من ترسه و این ترس خیلی پوچ و واهیه . مشاوره کمک کرد این ترسو پشت سر بذارم و برای ترک اقدام کنم

مهدیه

ترک اعتیاد ارزان نمیشه به نظرم چون کسی که ترک میکنه تا یه مدتی بیکار میشه و میشینه تو خونه شوهر من که شیش ماه تو خونه خورد و خوابید آخرشم با سلام و صلوات فرستادیمش سر کار نمیرفت

ناشناس

ترک اعتیاد ممکنه ارزون در بیاد اما سخته من که پدرم در اومد

ناشناس

کلا مردم اول سال تصمیم میگیرن ترک کنن وسط سال برن بخوابن باز ترک کنن من خودم اینجوری بودم که میگما هر سال این مسخره بازیو داشتم

جمال

ما رفتیم یه مرکزی به اسم ترک اعتیاد ارزان کلی ازمون دوشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *