برای ترک قرص ترامادول چیکار کنم؟

308 بازدید
0 دیدگاه

برای ترک قرص ترامادول چیکار کنم؟

یک سال و نیمه قرص ترامادول می خورم. هر بار می خوام ترک کنم بدنم به رعشه می افته و تیک می زنم. طاقت خماری ندارم. چطوری می تونم ترکش کنم؟ با متادون میشه؟

نادر سوال پاسخ داده شده 14 فروردین 1401
0
0 دیدگاه

سلام و درود

این که پرسیدی چجوری می تونی ترامادولو ترک کنی جواب من اینه که باید خودتو آماده کنی که اولا سختی خماری رو قبول کنی و ثانیا کمک بگیری که برای ترک خودت برنامه ریزی کنی . بدون برنامه نمیشه ترک کرد و حتی نمیشه سم زدایی کرد.  من معتادای خیلی ضعیف و نحیف دیدم که تونستن ترک کنن و به این نتیجه رسیدم که خماری برای هیچ معتادی غیرقابل تحمل نیست. فقط باید برنامه داشت.

اگه اعتیادت سنگینه و مثلا روزی 10 تا قرص می خوری سعی کن عملتو بیاری پایین و یهو قطع مصرف نکنی چون خیلی بهت فشار میاد. سم زدایی قرص ترامادول برای من حدودا دو هفته طول کشید. من روزی 4 تا قرص می خوردم . چند بار سعی کردم توی خونه ترک کنم ولی طاقت نمی‌آوردم. دو هفته‌ای که توی کمپ بودم برای ترک ترامادول ، هفته اولش خیلی بد بود. تیک می‌زدم ، تشنج می‌کردم و بدن درد شدید داشتم و خوابم اصلا به چشمم نمیومد. از هفته دوم حالم بهتر شد.

توی کمپ خیلی عادی با من رفتار می‌شد و هر بار تشنج می کردم یا تیک می زدم می گفتن نگران نباش یه موج خماری اومده و چند دقیقه بعد حالت بهتر میشه. نمی دونم این طور عادی و خونسرد برخورد کردن با حال بدی یک معتاد واقعا درسته یا نه اما به من جواب داد. یعنی وقتی خونسردی اونا رو می‌دیدم اضطرابم کمتر می‌شد و حال بدم رو راحتتر تحمل می‌کردم.

این که گفتی طاقت خماری نداری بدون که همه همین فکرو می کنن خود منم همین فکرو می‌کردم. ولی وقتی شروع کردم به ترک دیدم طاقت داشتم فقط باید می‌خواستم که سختی‌های خماری رو تحمل کنم و ازش فرار نکنم و ضمنا در محیط و شرایط درست قرار بگیرم.

توصیه من به تو اینه که برای ترک ترامادول سر خود متادون مصرف نکنی چون الان اعتیاد تو به ترامادوله که یک ماده مورفینی – شیمیاییه. اگه بدون نظر افراد حرفه ای و پزشک متخصص بری سراغ متادون برای ترک ترامادول ممکنه ضمن اعتیاد به ترامادول به متادونم وابسته بشی و به قول معروف دو عمله بشی.

phoenix وضعیت برای انتشار تغییر کرد 14 فروردین 1401
0
پاسخ خود را بنویسید